Začala oprava Michálkovické

Čtvrtek, 27.7.2017

V pondělí 17. července začne v režii Správy silnic Moravskoslezského kraje generální oprava Michálkovické ulice od rychvaldského kruhového objezdu až po „kruháč“ v Michálkovicích. V červenci
budou probíhat jen přípravné práce, které řidiče nijak neomezí, zato od srpna se všichni musí obrnit trpělivostí a připravit na stání u semaforů, které budou řídit dopravu.

Obyvatelé přilehlých ulic se nemusí obávat, že by se nedostali domů - ač budou někdy cestovat přes „staveniště“. Pokud bude přát počasí, mělo by být vše hotovo do konce srpna.

Společně s touto investicí měla probíhat také první etapa výstavby chodníku na Michálkovické ulici, kvůli obstrukcím některých občanů se ale nepodařilo včas zajistit všechna povolení a stavba začne později.

Autor: 
vs

Komentáře

První den po vyfrézování zůstaly na nájezdech k pozemkům deseti až patnácti centimetrové ostré hrany bez toho, aby je firma, která provádí rekonstrukci silnice, nějakým způsobem zprůjezdnila majitelům pozemků. Mělo to za následek, že mnoho občanů se se svými vozidly nemohlo po tomto zákroku dostat domů nebo naopak vyjet ze svého pozemku, aby si neprorazili pneumatiky nebo nezůstali autem trčet za podlahu :-) Výsledek u mne první den - pátek 4.8.2017 byl skvělý. Dvě proražené pneumatiky od zákazníků, které jsem jim musel vyměnit. Kdo mi to proplatí? :-) Byl jsem nucen, jako všichni ostatní v sousedství, na své náklady ještě v pátek večer vybudovat provizorní nájezdy, abych se dostal autem vůbec domů a totéž provést i na firmě. Domnívám se, že někdo by měl být zodpovědný za tohle podstatné opomenutí v prováděné plánované rekonstrukci komunikace.