„Kultura se nedědí, kultura se dobývá.“

Sobota, 7.1.2017

(Karel Taige)

…a jak ji dobývala Kulturní komise Rychvald v roce 2016?

Začátek roku 2016 jsme přivítali „Novoročním koncertem kvarteta JFO“ v husitském kostele. Velké oblibě se těšila „Přehlídka rychvaldských talentů“, která také umožnila účinkujícím vystoupit na tradičních Rybích slavnostech. Nadšení dětí při „Halloweenských hrátkách“ nás přesvědčilo o tom, že by se tahle akce mohla stát do budoucna tradicí.„Beseda o Rychvaldském zámku“ přilákala stovku zájemců.  Značným obohacením pro místní muzikanty a kapely byla „Jam Session“, na které účastníci předvedli vlastní tvorbu či zahráli a zazpívali známé písně.  Také zajímavé besedy „Etický odkaz A. Schweitzera“ a „Tradiční čínská medicína“ byly pro některé občany přínosem.

A jaké akce chystá KK na rok 2017? Nechte se překvapit. Pouze prozradíme, že při sestavování našeho plánu, jsme vycházeli z výsledků ankety na FB stránkách. Největší zájem je o hudební festivaly, koncerty populární hudby, akce pro děti, vzdělávací akce a workshopy. Kdo neměl možnost se ankety zúčastnit, může napsat návrhy na e-mail leona.hrochova@seznam.cz. O akcích budou občané informováni formou vyvěšených plakátů či pozvánkami v Rychvaldském zpravodaji. Pokud máte zájem, můžete se také přidat do skupiny na Facebooku „FANOUŠCI AKCÍ KULTURNÍ KOMISE RYCHVALD“, kde jsou aktuální informace a fotografie z akcí.

Také nabízíme možnost občanům uspořádat vlastní besedu, přednášku či workshop (kontakt: leona.hrochova@seznam.cz). Na závěr bych chtěla poděkovat všem členům Kulturní komise (Š. Gulčíkové, R. Vozňákové, T. Tomášové a O. Cieslarovi) za celoroční obětavou práci, také T. Tluštíkové a V. Cieslarové za úžasnou spolupráci a hlavně městu Rychvald za podporu a vstřícnost.

Autor: 
Leona Hrochová, předsedkyně KK