S vámi nás baví svět aneb 15 let spolu

Středa, 10.5.2017

28. března tomu bylo přesně patnáct let, kdy se zaměstnanci MŠ Rychvald-Václav dohodli, že pobaví své kolegy a zahrají Mrazíka. Představení mělo úspěch, a tak se zanedlouho přidali i další nadšenci a ochotnické divadlo bylo na světě.

První veřejnou hru nazvanou, Čí je to dítě aneb Slunce, seno a pár facek představili 19. listopadu 2002.

Slunce seno jahody, Mrazík, Marečku podejte mi péro, Bohuš, to jsou jen některé z mnoha příběhů a postav, které rychvaldští ve svém svérázném podání oživili na pódiu.

Dělat divadlo je vášeň. Kdo tomu jednou propadne, je navždy ztracen. Dělat ochotnické divadlo je dvojnásobná vášeň. Musí být. Divadlo je koníčkem ochotníků, kterým se zabývají po pracovní době. Tuto činnost dělají z vlastní ochoty. Rychvaldští ochotníci tuto vášeň již provozují neuvěřitelných 15 let.

Soubor funguje jako kroužek pro dospělé při Domu dětí a mládeže v Rychvaldě, jehož zřizovatelem je město Rychvald. Počty stálých členů se neustále mění, vždy podle toho, kdo má zrovna čas nebo chuť hrát. Souborem za dobu jeho existence prošlo na 50 herců a hereček.

Často spolu v ochotnickém souboru hrají nejen děti ochotníků, ale i manželské páry. Ať již to byli například manželé Planertovi s nezapomenutelným Frantou nebo v současné době manželé Gulčíkovi či Cieslarovi.

Není proto divu, že narozeniny chtěli divadelníci pořádně oslavit, a to jak jinak než nově nastudovanou divadelní hrou.

Premiéra a zároveň i „oslava“ proběhla v sobotu 22. dubna v rychvaldském kulturním domě. Představení s Vámi nás baví svět, aneb 15 let spolu, které vzniklo na motivy filmu S tebou mne baví svět, bylo již 23. „celovečerním“ představením této party ochotníků.

I závěr představení se nesl ve slavnostním duchu. Kromě potlesku diváků přišla divadelníkům za jejich činnost poblahopřát a zakládajícím členům předat pamětní plaketu i starostka města Šárka Kapková. S gratulací se připojila i biskupka Jana Šilerová.

Autor: 
tv