Italské trio v Husově sboru

Středa, 7.6.2017

Svatováclavský hudební festival zve na letní koncert v Rychvaldu, který se uskuteční v neděli 18. června od 15 hodin v Husově sboru v rámci cyklu Čtvero ročních období.

Návštěvníci se mohou těšit na trio Classico Terzetto Italiano, hrající na flétnu, housle a kytaru. Italští hudebníci, specializující se na interpretaci na autentické staré nástroje, zahrají skladby Ferdinanda Carulliho, Francesca Molina a Wenzeslause Matiegky. 

„Neapolský skladatel Ferdinando Carulli je jedním z největších autorů skladeb pro trio flétna – housle – kytara. Tato formace se stala velmi populární v prvních letech 19. století, kdy hudba přestala být doménou šlechty nebo vyšších vrstev společnosti,“ upřesnil člen Classica Terzetta Italiana Francesco Biraghi, který hraje na nástroj londýnského stavitele kytar Louise Panorma z roku 1838.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v KD Rychvald nebo přímo na místě 30 minut před zahájením koncertu. Plné vstupné stojí 150 Kč, zlevněný vstup pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP je za 100 Kč.

Autor: 
red