Březen v ZUŠ: tradiční předehrávky i "baroko"

Úterý, 3.4.2018

Aktivity naší školy se již od počátku března odvíjejí především ve znamení veřejných třídních předehrávek, kterých jsme uspořádali 8 a které budou pokračovat i v dubnu. Důležitými událostmi byla i okresní a krajská kola soutěží, vyhlášených MŠMT, o kterých najdete informace na jiném místě Zpravodaje.

Naši žáci a učitelé úspěšně reprezentovali naši školu  na 11. ročníku festivalu Máme rádi baroko, který každoročně pořádá Církevní konzervatoř Opava a ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku. Tato nesoutěžní koncertní přehlídka probíhá v nádherných prostorách Církevní konzervatoře v Opavě a je zaměřena na interpretaci staré hudby. Je určena žákům a pedagogům základních a středních uměleckých škol, kteří s oblibou hrají či zpívají skladby barokních mistrů. Interpretace Sonáty C dur, op. 1, č. 2 Francesca Barsantiho, Sonaty č. 5 Tomasa Albioniho a Příjezdu královny ze Sáby (z oratoria Šalamoun) Georga Fridricha Händela se ujali žákyně Zuzana Nešporková, Anežka Polaczková a Natálie Indruchová (zobcové flétny), Adéla Siudová j. h. (zobcová flétna) a učitelé Hana Indruchová (zobcová flétna, viola), Lenka Černíková (cembalo), Hana Vrbíková a Radim Plšek (zobcové flétny). Některé z těchto krásných barokních skladeb si budete moci poslechnout na jednom ze tří květnových koncertů v  Husově sboru, které bude naše škole pořádat nebo se podílet na zajištění programu a o kterých se další informace dočtete v květnovém Zpravodaji.

V úterý 10. dubna v 16.30 se v koncertním sále naší školy bude konat I. absolventský koncert, na který Vás srdečně zvu.

Autor: 
Vlasta Matonogová, ředitelka ZUŠ