ZUŠ Open podruhé

Pátek, 27.4.2018

„Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat.“  

Pod tímto mottem světoznámé pěvkyně a organizátorky celé akce Magdaleny Kožené se  před rokem uskutečnil první ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol, kterého se zúčastnili i naši žáci, učitelé, rodiče a všichni ti, kterým záleží na kultivaci nejmladší umělecké generace.

Letos budeme opět mezi 370 základními uměleckými školami, které v rámci jednoho společného dne ve veřejném prostoru předvedou, co vše je možné se u nás naučit. Tento den by se měl stát dnem oslavy a respektu k unikátnímu českému systému základního uměleckého školství.

Ve čtvrtek 24. května ve 14:30 se od budovy školy vydá průvod žáků hudebního, literárně dramatického a výtvarného oboru, který na náměstí předvede program pod názvem „Z pohádky do pohádky“. V 16:00 se v Husově sboru uskuteční Slavnostní koncert, na kterém se kromě žáků a učitelů naší školy budou podílet rovněž hosté ze spřízněné Základní umělecké školy V. Petrželky v Ostravě–Hrabůvce. Na programu bude i vystoupení sboru učitelů, rodičů, žáků současných i bývalých a dalších příznivců naší školy. Po koncertu se přesuneme na farskou zahradu, kde bude projektové odpoledne pokračovat pracovními workshopy všech oborů školy.

Přijměte pozvání na tuto jedinečnou akci a podpořte svojí účastí naše děti.

Autor: 
Vlasta Matonogová, ředitelka ZUŠ