Sport

Tenisové kurty opět plné kluků a holek

Čtvrtek, 27.7.2017

Zájemců o týdenní tenisový kurz pro děti pořádaný Sokolem bylo tolik, že je museli rozdělit do tří kategorií: mini, baby a žáci.

Novinka s trenérkou
Celkem 25 kluků a holek běhalo po kurtech opravdu usilovně a hlavně ti mladší přivítali i novinku: po dvouhodinové hře s raketou se jim další dvě hodiny věnovala trenérka všestrannosti, což děti bavilo.

Kurz završily soutěže – starší si zahráli klasický turnaj, mladší různé závody s tenisákem.

Potěru se daří
Díky péči dobrovolníků ze Sokola se tenisu ve městě začíná dařit. „Už před rokem bylo po kurzech mezi dětmi tolik tenisových nadšenců, že jsme založili dětský tenisový tým, který trénuje třikrát týdně. Myslím, že po letošních lekcích budeme mít nové talentované členy,“ řekl za pořadatele Zdeněk Vavříček.

Týdenní tenisový kurz proběhne v režii Sokola také v srpnu.

Pohár starostky do Dolní Lutyně

Tradiční soutěže se zúčastnilo 10 družstev mužů a 4 družstva žen. Muži soutěžili v požárním útoku O putovní pohár starostky města Rychvald. Vyhrálo družstvo SDH Dolní Lutyně, na druhém místě skončili dobrovolní hasiči z Marklovic a bronz získalo družstvo s netradičním názvem Čumáčci, které bylo složeno z vedoucích mladých hasičů okresu Karviná.

V kategorii žen se letos poprvé soutěžilo O putovní pohár SDH Rychvald, který získaly ženy z SDH Šunychl, na 2. místě skončil tým SDH Rychvald a třetí byly dobrovolné hasičky ze Závady.

Po uctění památky mistra Jana Husa jsme pokračovali v Letních slavnostech, na kterých se o hudbu staral hrál DJ Kotě. Přestože slavnosti zkomplikovala bouřka, všichni se dobře bavili až do ranních hodin.

Cvek opět deklasoval rychvaldské šachisty

Na mezinárodního velmistra Roberta Cveka nevyzráli rychvaldští šachisté včetně rekreačních hráčů ani tentokrát. Na tradiční simultánce s ním uhráli pouhé tři remízy, o které se zasloužili Vlastimil
Havlík, David Semančík a veterán Ladislav Barteček. Ten také získal knižní cenu za nejlepší partii.

Stříbro a bronz na tenisovém turnaji měst

V sobotu 27. 5. 2017 se v areálu tenisových kurtů v Rychvaldu uskutečnil turnaj měst ve čtyřhře.

Turnaje se zúčastnila města: Rychvald, Dolní Lutyně, Petřvald a Bohumín. Každé město delegovalo dvě dvojice. Na prvním místě se umístila dvojice z Petřvaldu. Týmy z Rychvaldu obsadily druhé a třetí místo.

Úspěšní fotbalisté ze Slavoje na radnici

Pátek, 30.6.2017

Místostarosta Tomáš Gulčík a další zástupci města přijali na radnici mladší i starší žáky Slavoje Rychvald, kteří městu dělají opravdu mimořádnou reklamu.

V loňském ročníku vyhráli starší žáci karvinskou okresní soutěž. Když následně přestupovali do ostravské oblasti s mnohem větší konkurencí, trochu se jim třásla kolena. Výsledek ale předčil očekávání! Starší žáci i v této soutěži jasně dominovali a jejich mladší kamarádi jim zdatně sekundovali. V napínavém posledním kole také uhráli úžasné první místo!

Náměstí Míru zaplnili příznivci veteránů

Poslední červnovou neděli se konal již devátý ročník akce Rychvald plný veteránů. Po loňském deštivém osmém ročníku se tento mimořádně vydařil.

Na náměstí se sjeli příznivci veteránů z širokého okolí a k vidění byly opravdu krásné stroje nejen civilní, ale také řada vojenských historických vozidel z ČR a Polska. Naše odhady jsou takové, že se akce zúčastnilo na 170 motocyklů a aut a okolo 600 návštěvníků, a tak náměstí vypadalo jako jedno velké mraveniště.

K poslechu nám hrála živá hudba – kapela Klasik a všichni se mohli občerstvit ve stáncích s jídlem, nápoji a zmrzlinou. Pro diváky byla připravena znalostní soutěž, a tak mohli stejně jako zaregistrovaní účastníci srazu dostat krásný perník s logem Veterán klub Rychvald. Po desáté hodině se dlouhá kolona všech těchto strojů vydala na okružní jízdu Rychvaldem, kde je okolo cest vítali místní obyvatelé.

Rychvaldští junioři "vypálili" rybník

První červnový víkend probíhal R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2017. Je to kaprařský závod, tedy lov na položenou s vlasovou metodou podle stejných pravidel jako mají dospělí. Závodu se zúčastnilo 20 dětí ve věku od 7 do 13 let.

Akce je věnována nejen rybařině, ale snažíme se vytáhnout děti od počítačů do přírody, proto pro ně je připraven i doprovodný program. Závod začal losováním sektorů a hned po něm děti s kapitány zahájili přípravu svých lovných míst na start závodu, který byl v pátek v 18 hodin. Děti chytaly celý víkend a to v pátek od 18 do 23 hodin, pak měli noční klid a pokračovaly v sobotu od 6 ráno do 22 hodin. Poslední část závodu začala v neděli opět v 6 hodin a pokračovala do 12 hodin.

Horké chvilky rychvaldského taekwonda

Píle, snaha, vytrvalost. I tak by se daly nazvat květnové tréninky oddílu taekwonda TJ Sokol Rychvald. Naši svěřenci tvrdě dřeli, aby na konci měsíce mohli ukázat své dovednosti před zkušebním komisařem a získat nový, lepší pásek.

Páskování
A tak se taky stalo. David a Stanislav Bajgerovi, Viktor Krůček, David Mosler a Alžběta Pilařová se poprvé v životě setkali s komisařem, ukázali, co v nich je a právem získali žlutý pásek. Aneta Reitšmídová obdržela pásek zelený. A Viktor Kopka s Tadeášem Bodingerem pásek zeleno-modrý.

Na závody do Bratislavy
O týden později jsme se vydali na jeden z největších slovenských turnajů Bratislava Open. Nikolas Pokorný ve finále porazil svého slovenského soupeře a získal tak zlato. Alena Szebestová
v semifinále nestačila na reprezentantku Gruzie a z Bratislavy si odvezla bronzovou medaili.

Starší žáci Slavoje opět vyhráli svou soutěž!

Středa, 7.6.2017

Starší žáci fotbalového oddílu TJ Slavoj Rychvald pokračují ve skvělých výkonech i výsledcích.

Po loňském vítězství v karvinské soutěži letos triumfovali i v ostravském městském přeboru, který ovládli s bilancí 12 vítězství, 1 remíza a 1 porážka. Během sezóny nastříleli úctyhodných 104 branek a svým soupeřům jich povolili pouhých deset.

Za poslední 2 roky prohráli jeden jediný zápas a tak to vypadá, že o fotbalovou budoucnost se rychvaldský Slavoj rozhodně bát nemusí.

Hráčům i trenérům děkujeme za výbornou reprezentaci klubu i města a přejeme hodně štěstí do další sezóny!

(Na fotce je úspěšný tým starších žáků z loňské sezony)

Tenisové kurzy pro děti

V letošním roce připravujeme již 7. ročník tenisových kurzů pro děti od 7 do 15 let pod vedením profesionálních trenérů.

Místo konání: tenisový areál TJ Sokol Rychvald
Termíny: 10. 7. – 14. 7. 2017 a 14. 8. – 18. 8. 2017, vždy pondělí až pátek 9:00 – 13:00
Cena kurzu: 200 Kč za týden

Rozdělení dětí do skupin bude provedeno podle skutečného zájmu o kurzy, věkového složení a kapacitních možností, konkrétní informace obdrží rodiče po ukončení termínu přihlášek.
Tenisové rakety pokud možno vlastní, za poplatek možnost  zapůjčení u trenérů. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn náhradní program v herně stolního tenisu.

Závazné přihlášky zasílejte do 19. 6. 2017 na adresu: Kulturní dům, náměstí Míru 1609, 735 32 Rychvald, e-mail: V.Cieslarova@seznam.cz, nebo volejte na tel.: 596 572 511.
V přihlášce uveďte rok narození dítěte, případný požadavek na raketu a kontakt na rodiče.