Sport

RITMO: Tři tance = tři poháry

Úterý, 3.4.2018

Ritmo si v sobotu 24. 3. 2018 vytančilo na přehlídce pódiových skladeb v Praze tři poháry. Porotě se představilo ve třech choreografiích a třech věkových kategoriích.

Ti nejmladší si porotu získali tancem "S Hrůzou" a odnesli si cenu za koedukovanou skladbu pro děti a její perfektní předvedení.

Druhá skupina tanečníků ve věku 15–26 let se představila žhavou novinkou "Noční můry – sladké sny" a získala cenu za ztvárnění námětu a taneční provedení.

A naše nová skupina Ritmo lady, která se modernímu tanci věnuje teprve od září letošního školního roku, si při své první účasti v soutěži zaslouženě vytančila cenu a pohár za působivou kompozici předvedenou s nasazením. Tato choreografie nese název "Baby z ABBY".

Mezinárodní Slezský open na jedničku, uspěli i rychvaldští

Pondělí, 5.3.2018

Rychvaldský spolek šachový 1945 uspořádal v sobotu 17. února 7. ročník mezinárodního šachového turnaje Slezský open.

Akce, jejíž počátky sahají do roku 1994, se opět uskutečnila jako součást druhého největšího šachového festivalu v ČR Ostravského koníka.

Turnaje se zúčastnilo 103 šachistů a šachistek ze čtyř zemí. Za zmínku stojí třetí místo domácího Danka Berana v kategorii žáků do 12 let a vítězství Radima Kosňovského v kategorii do ELO
1500. Letos domácí šachisté uspěli opět především na organizačním poli, neboť turnaj bez jinde obvyklého časového skluzu či jiných zádrhelů dospěl bez problémů k závěrečnému kolu, po kterém slavil vítězství Kacper Tomaszevski z Polska. Za zmínku stojí 12. místo celkově a 1. místo mezi ženami Catariny Leite z Portugalska.

Žáci Slavoje vyhráli turnaj v Hlučíně

Zimní přestávku našich malých fotbalistů tradičně vyplňují turnaje v tělocvičně a jeden takový se odehrál v neděli 28. ledna v Hlučíně.

Naši žáci si v něm vedli více než dobře, když vyhráli pět ze šesti utkání. Jedinou porážku si připsali až v posledním zápase proti nejstaršímu výběru Ostravy Jih, ale už před tímto zápasem bylo jasné, že celý turnaj vyhrají. Žákům k turnajovému vítězství gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Slavoje!

Kluci ovládli turnaj v sálové kopané, nedostali ani gól

Ve čtvrtek 25. ledna se žáci 2. stupně ZŠ Rychvald zúčastnili v kategorii mladších žáků sálové kopané. Akce, kde naše škola je pravidelným účastníkem, se odehrála na orlovském gymnáziu.

Mladší žáci v sestavě A. Pražák, O. Adamczyk, J. Kaša, M. Šenkýř, J. Franek, D. Koždoň, V. Kořenek, D. Jílek a R. Krečmer, měli v letošním ročníku velkou konkurenci osmi škol. Aby se klukům podařilo postoupit ze skupiny, museli se umístit na prvním nebo druhém místě. Celkem odehráli tři zápasy s výsledky 3:0, 3:0 a 4:0, což jednoznačně poslalo naše chlapce do semifinále rovnou z prvního místa s neuvěřitelným skórem.

V semifinále jsme narazili na samotné gymnázium, které si vystřelilo na našeho brankáře pouze jednou za celou dobu hry. Přes obrovskou převahu jsme porazili tento tým gymnázia s velkým štěstím, díky odrazu míče od bránícího hráče rovnou do brány.

Chcete lépe zvládat svého pejska?

ZKO Rychvald pořádá Kurz základní ovladatelnosti psa. K účasti jsou zváni psovodi se svými pejsky jakéhokoliv plemene.

Kdy? duben – červen, každé úterý od 16:30 do 17:30 (popř. dle dohody)

Kde? cvičiště ZKO Rychvald

Co?   základní ovladatelnost – např. přivolání, chůze u nohy, polohy sedni, lehni

překonávání překážek

socializace

částečná teorie výcviku

Počet? max. 14 psů rozdělených do dvou skupin

Podmínky účasti: platné očkování min. proti vzteklině a psincovému kašli, dodržování zákona 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Info + přihlášky: botosovarychvald@seznam.cz, 736 413 715

Tenisové kurty opět plné kluků a holek

Čtvrtek, 27.7.2017

Zájemců o týdenní tenisový kurz pro děti pořádaný Sokolem bylo tolik, že je museli rozdělit do tří kategorií: mini, baby a žáci.

Novinka s trenérkou
Celkem 25 kluků a holek běhalo po kurtech opravdu usilovně a hlavně ti mladší přivítali i novinku: po dvouhodinové hře s raketou se jim další dvě hodiny věnovala trenérka všestrannosti, což děti bavilo.

Kurz završily soutěže – starší si zahráli klasický turnaj, mladší různé závody s tenisákem.

Potěru se daří
Díky péči dobrovolníků ze Sokola se tenisu ve městě začíná dařit. „Už před rokem bylo po kurzech mezi dětmi tolik tenisových nadšenců, že jsme založili dětský tenisový tým, který trénuje třikrát týdně. Myslím, že po letošních lekcích budeme mít nové talentované členy,“ řekl za pořadatele Zdeněk Vavříček.

Týdenní tenisový kurz proběhne v režii Sokola také v srpnu.

Pohár starostky do Dolní Lutyně

Tradiční soutěže se zúčastnilo 10 družstev mužů a 4 družstva žen. Muži soutěžili v požárním útoku O putovní pohár starostky města Rychvald. Vyhrálo družstvo SDH Dolní Lutyně, na druhém místě skončili dobrovolní hasiči z Marklovic a bronz získalo družstvo s netradičním názvem Čumáčci, které bylo složeno z vedoucích mladých hasičů okresu Karviná.

V kategorii žen se letos poprvé soutěžilo O putovní pohár SDH Rychvald, který získaly ženy z SDH Šunychl, na 2. místě skončil tým SDH Rychvald a třetí byly dobrovolné hasičky ze Závady.

Po uctění památky mistra Jana Husa jsme pokračovali v Letních slavnostech, na kterých se o hudbu staral hrál DJ Kotě. Přestože slavnosti zkomplikovala bouřka, všichni se dobře bavili až do ranních hodin.

Cvek opět deklasoval rychvaldské šachisty

Na mezinárodního velmistra Roberta Cveka nevyzráli rychvaldští šachisté včetně rekreačních hráčů ani tentokrát. Na tradiční simultánce s ním uhráli pouhé tři remízy, o které se zasloužili Vlastimil
Havlík, David Semančík a veterán Ladislav Barteček. Ten také získal knižní cenu za nejlepší partii.

Stříbro a bronz na tenisovém turnaji měst

V sobotu 27. 5. 2017 se v areálu tenisových kurtů v Rychvaldu uskutečnil turnaj měst ve čtyřhře.

Turnaje se zúčastnila města: Rychvald, Dolní Lutyně, Petřvald a Bohumín. Každé město delegovalo dvě dvojice. Na prvním místě se umístila dvojice z Petřvaldu. Týmy z Rychvaldu obsadily druhé a třetí místo.

Úspěšní fotbalisté ze Slavoje na radnici

Pátek, 30.6.2017

Místostarosta Tomáš Gulčík a další zástupci města přijali na radnici mladší i starší žáky Slavoje Rychvald, kteří městu dělají opravdu mimořádnou reklamu.

V loňském ročníku vyhráli starší žáci karvinskou okresní soutěž. Když následně přestupovali do ostravské oblasti s mnohem větší konkurencí, trochu se jim třásla kolena. Výsledek ale předčil očekávání! Starší žáci i v této soutěži jasně dominovali a jejich mladší kamarádi jim zdatně sekundovali. V napínavém posledním kole také uhráli úžasné první místo!