Sport

Starší žáci Slavoje opět vyhráli svou soutěž!

Středa, 7.6.2017

Starší žáci fotbalového oddílu TJ Slavoj Rychvald pokračují ve skvělých výkonech i výsledcích.

Po loňském vítězství v karvinské soutěži letos triumfovali i v ostravském městském přeboru, který ovládli s bilancí 12 vítězství, 1 remíza a 1 porážka. Během sezóny nastříleli úctyhodných 104 branek a svým soupeřům jich povolili pouhých deset.

Za poslední 2 roky prohráli jeden jediný zápas a tak to vypadá, že o fotbalovou budoucnost se rychvaldský Slavoj rozhodně bát nemusí.

Hráčům i trenérům děkujeme za výbornou reprezentaci klubu i města a přejeme hodně štěstí do další sezóny!

(Na fotce je úspěšný tým starších žáků z loňské sezony)

Tenisové kurzy pro děti

Středa, 7.6.2017

V letošním roce připravujeme již 7. ročník tenisových kurzů pro děti od 7 do 15 let pod vedením profesionálních trenérů.

Místo konání: tenisový areál TJ Sokol Rychvald
Termíny: 10. 7. – 14. 7. 2017 a 14. 8. – 18. 8. 2017, vždy pondělí až pátek 9:00 – 13:00
Cena kurzu: 200 Kč za týden

Rozdělení dětí do skupin bude provedeno podle skutečného zájmu o kurzy, věkového složení a kapacitních možností, konkrétní informace obdrží rodiče po ukončení termínu přihlášek.
Tenisové rakety pokud možno vlastní, za poplatek možnost  zapůjčení u trenérů. V případě nepříznivého počasí bude zajištěn náhradní program v herně stolního tenisu.

Závazné přihlášky zasílejte do 19. 6. 2017 na adresu: Kulturní dům, náměstí Míru 1609, 735 32 Rychvald, e-mail: V.Cieslarova@seznam.cz, nebo volejte na tel.: 596 572 511.
V přihlášce uveďte rok narození dítěte, případný požadavek na raketu a kontakt na rodiče.

Začíná Rychvaldské šachové léto

Středa, 7.6.2017

Rychvaldský spolek šachový 1945 ve spolupráci se Sokolem pořádá v pátek 30. 6. 2017 od 16:30 první akci Rychvalského šachového léta: Simultánku s velmistrem GM Robertem Cvekem.

Srdečně zveme širokou šachovou veřejnost na akci, při níž máte možnost hrát proti velmistrovi, který hraje s mnoha soupeři najednou a obchází jednotlivé šachovnice, kde bojuje "slabší" šachista sám za sebe v jednotlivé partii. Hrajeme pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí v tělocvičně Sokolovny.

Vstup i malé občerstvení zdarma.

Veleúspěšný Pohár rozhlasu 2017

Středa, 7.6.2017

Městské kolo: zlato pro mladší žákyně

Skauti na táboře lovili vydry

Čtvrtek, 11.5.2017

“Ležím u potoka, který se klikatí, bublá a prodírá mezi kameny a spadlými větvemi. Je tma.
Právě z tunelu vyjíždí osobní vlak a jeho světlo z části osvětluje vysoký násep a most přes potok. Družina lovců vychází na lov vyder. Je to dobrá příležitost získat tak kvalitní kožešiny. Musí být všichni velice opatrní, poněvadž zvíře je velice pozorné, bystré a plaché. Teď! Teď! Zasvítila baterka – to byl vlastně výstřel družinky na vydru. Tedy mají první vydru a dokonce lovu jim zbývá jen čtyřicet minut. Ano, jeden vedoucí je odhalen a zbývají ještě čtyři včetně mě.”

Takhle nějak to probíhalo při noční hře.

O letošních jarních prázdninách jsme se vydali do Olomouckého kraje na hranici Libavé a prožili tam krásné chvíle. Z družin se staly “lovci kožešin” a měly za úkol během té doby nalovit různá zvířata. Nebyla to jen hra, ale také procvičení a získání nových skautských znalostí. Například stopování, záchrana raněného, příprava jídla...

Přáteláček na Baníku vyhráli policisté

Čtvrtek, 11.5.2017

Tradiční přáteláček na Baníku, ve kterém se střetli neaktivní fotbalisté Baníku s týmem Policie ČR Bohumín, přinesl všem hezký fotbal a domácím smutek – s bohumínskými prohráli 1:3 po poločase 0:2.

Za domácí vstřelil branku Rojek, za hosty skórovali Vir, Milch a Benda. Poděkování patří V. Uhlíkovi a M. Štihelovi za sponzorké dary, V. Jelenovi za přípravu hřiště a samozřejmě také Baníku Rychvald.

Škola v přírodě plná zážitků

Čtvrtek, 11.5.2017

Dotace ze Státního fondu životního prostředí ČR tentokrát využili i učitelé na 2. stupni a rozhodli se připravit školu v přírodě pro žáky 6.–7. tříd. Cílem projektu byla podpora zdravého  způsobu života žáků, posilování jejich environmentálního vědomí a rozvíjení ekologické gramotnosti.

Vzhůru na Bílou
V úterý 28. března za doprovodu slunečného počasí vyrazilo 76 žáků a 8 dospělých směr Bílá – hotel Bauer. Ubytováni jsme byli na depandancích hotelu Bauer v Bílé – chatách Javořina a Hořec. Počasí jsme měli předem objednané, opravdu ideální na zrealizování programu, který byl zaměřen hlavně na pobyt v přírodě.

Oddíl taekwonda hledá nové zápasníky, dospělé i děti

Sobota, 7.1.2017

Rychvaldský oddíl taekwonda pořádá nábor dětí od 8 let i dospělých, kteří se chtějí tomuto sportu věnovat závodně nebo si třeba jen zvýšit svou kondici.

Více informací na www.tkdrychvald.webnode.cz nebo na čísle 739 457 744.

 

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Sobota, 17.12.2016

Tělovýchná jednota Baník Rychvald ve spolupráci s KSČM Rychvald pořádá dne 27. prosince 2016 od 8 hodin v tělocvičně TJ Baník Rychvald 1. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise.

Turnaj je určen pro mládež. Přijďte mladé sportovce povzbudit. Občerstvení zajištěno.

Rychvaldské ženy a Všesokolský slet

Sobota, 17.12.2016

Do Prahy odcestovalo poslední listopadový víkend 64 cvičenek z Rychvaldu, aby zde představily svou skladbu pro ženy s názvem Ženobraní na XVI. Všesokolský slet, který se bude konat v roce 2018.

Děkujeme Katce a Majdě Matušínským za krásnou choreografii a všem cvičenkám za úžasný výkon. Stálo je to mnoho úsilí a dřiny, ale odměnou jsou nezapomenutelné zážitky všech zúčastněných a bouřlivý potlesk nadšeného publika.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport