Sport

Třetí družstvo šachistů postoupilo do kraje

Pátek, 27.4.2018

Po loňském postupu B družstva Rychvaldského spolku šachového 1945 do krajské soutěže, kdy mladí odchovanci s věkovým průměrem okolo 20 let uspěli v tvrdé konkurenci, zavládlo  uspokojení, že z vlastních “zdrojů” lze vychovat manšaft na krajské úrovni a že to v Rychvaldě dokážeme. Postup se čekal a “Béčko” potvrdilo své kvality v této sezóně, kdy obsadilo jako nováček 9. příčku krajské soutěže. Jako “Áčko”, které po polovině soutěže dokonce vedlo tabulku a nakonec skončilo na pěkném 4.místě, to sice nebylo, ale na nováčky dobrý...

O to větší překvapení způsobilo C družstvo poskládané z našich náhradníků, dětí a dorostu, které přes všechny favority postoupilo z okresního přeboru jako třetí rychvaldské družstvo do krajské soutěže a způsobilo tak dosud nevídaný jev tří družstev z jednoho oddílu v krajské soutěži. 

Přáteláček na Baníku pro domácí

Pátek, 27.4.2018

Pátek 20. dubna patřil v Rychvaldě sportu. Na hřišti Baníku Rychvald se odpoledne odehrál tradiční přátelský zápas „přáteláček“, neaktivních hráčů Baníku Rychvald a Bohumínské PČR.

Po devadesáti minutách hry skončil zápas výsledkem 3:1 (1:0) pro domácí. Za domácí v šesté minutě skóroval Rojek, za hosty pak jediným gólem v 57. minutě Gurbovič. Pak již jen skórovali domácí. V 66. minutě na 2:1 zvyšoval Vítkovský a v 80. minutě pak na konečných 3:1 upravoval Piaček.

Utkání se odehrávalo za vynikajícího počasí a skvělé divácké podpory. Poděkování patří Baníku Rychvald, p. Rojkovi, p. Čempělovi, p. Starkovi, p. Jelenovi a sponzorům p. Uhlíkovi, p. Štihelovi a také p. Rozsívalovi. 

RITMO: Tři tance = tři poháry

Úterý, 3.4.2018

Ritmo si v sobotu 24. 3. 2018 vytančilo na přehlídce pódiových skladeb v Praze tři poháry. Porotě se představilo ve třech choreografiích a třech věkových kategoriích.

Ti nejmladší si porotu získali tancem "S Hrůzou" a odnesli si cenu za koedukovanou skladbu pro děti a její perfektní předvedení.

Druhá skupina tanečníků ve věku 15–26 let se představila žhavou novinkou "Noční můry – sladké sny" a získala cenu za ztvárnění námětu a taneční provedení.

A naše nová skupina Ritmo lady, která se modernímu tanci věnuje teprve od září letošního školního roku, si při své první účasti v soutěži zaslouženě vytančila cenu a pohár za působivou kompozici předvedenou s nasazením. Tato choreografie nese název "Baby z ABBY".

Mezinárodní Slezský open na jedničku, uspěli i rychvaldští

Pondělí, 5.3.2018

Rychvaldský spolek šachový 1945 uspořádal v sobotu 17. února 7. ročník mezinárodního šachového turnaje Slezský open.

Akce, jejíž počátky sahají do roku 1994, se opět uskutečnila jako součást druhého největšího šachového festivalu v ČR Ostravského koníka.

Turnaje se zúčastnilo 103 šachistů a šachistek ze čtyř zemí. Za zmínku stojí třetí místo domácího Danka Berana v kategorii žáků do 12 let a vítězství Radima Kosňovského v kategorii do ELO
1500. Letos domácí šachisté uspěli opět především na organizačním poli, neboť turnaj bez jinde obvyklého časového skluzu či jiných zádrhelů dospěl bez problémů k závěrečnému kolu, po kterém slavil vítězství Kacper Tomaszevski z Polska. Za zmínku stojí 12. místo celkově a 1. místo mezi ženami Catariny Leite z Portugalska. 

Žáci Slavoje vyhráli turnaj v Hlučíně

Pondělí, 5.3.2018

Zimní přestávku našich malých fotbalistů tradičně vyplňují turnaje v tělocvičně a jeden takový se odehrál v neděli 28. ledna v Hlučíně.

Naši žáci si v něm vedli více než dobře, když vyhráli pět ze šesti utkání. Jedinou porážku si připsali až v posledním zápase proti nejstaršímu výběru Ostravy Jih, ale už před tímto zápasem bylo jasné, že celý turnaj vyhrají. Žákům k turnajovému vítězství gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Slavoje!

Výsledky turnaje:
Slavoj – Ostrava Jih 07 1:0
Slavoj – Polanka 1:0
Slavoj – Havířov 2:1
Slavoj – Ostrava Jih 06 1:0
Slavoj – Kylešovice 2:1
Slavoj – Ostrava Jih 05 0:2

Kluci ovládli turnaj v sálové kopané, nedostali ani gól

Pondělí, 5.3.2018

Ve čtvrtek 25. ledna se žáci 2. stupně ZŠ Rychvald zúčastnili v kategorii mladších žáků sálové kopané. Akce, kde naše škola je pravidelným účastníkem, se odehrála na orlovském gymnáziu.

Mladší žáci v sestavě A. Pražák, O. Adamczyk, J. Kaša, M. Šenkýř, J. Franek, D. Koždoň, V. Kořenek, D. Jílek a R. Krečmer, měli v letošním ročníku velkou konkurenci osmi škol. Aby se klukům podařilo postoupit ze skupiny, museli se umístit na prvním nebo druhém místě. Celkem odehráli tři zápasy s výsledky 3:0, 3:0 a 4:0, což jednoznačně poslalo naše chlapce do semifinále rovnou z prvního místa s neuvěřitelným skórem.

V semifinále jsme narazili na samotné gymnázium, které si vystřelilo na našeho brankáře pouze jednou za celou dobu hry. Přes obrovskou převahu jsme porazili tento tým gymnázia s velkým štěstím, díky odrazu míče od bránícího hráče rovnou do brány.

Chcete lépe zvládat svého pejska?

Pondělí, 5.3.2018

ZKO Rychvald pořádá Kurz základní ovladatelnosti psa. K účasti jsou zváni psovodi se svými pejsky jakéhokoliv plemene.

Kdy? duben – červen, každé úterý od 16:30 do 17:30 (popř. dle dohody)

Kde? cvičiště ZKO Rychvald

Co?   základní ovladatelnost – např. přivolání, chůze u nohy, polohy sedni, lehni

          překonávání překážek

          socializace

          částečná teorie výcviku

Počet? max. 14 psů rozdělených do dvou skupin

Podmínky účasti: platné očkování min. proti vzteklině a psincovému kašli, dodržování zákona 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání.

Info + přihlášky: botosovarychvald@seznam.cz, 736 413 715

Tenisové kurty opět plné kluků a holek

Čtvrtek, 27.7.2017

Zájemců o týdenní tenisový kurz pro děti pořádaný Sokolem bylo tolik, že je museli rozdělit do tří kategorií: mini, baby a žáci.

Novinka s trenérkou
Celkem 25 kluků a holek běhalo po kurtech opravdu usilovně a hlavně ti mladší přivítali i novinku: po dvouhodinové hře s raketou se jim další dvě hodiny věnovala trenérka všestrannosti, což děti bavilo.

Kurz završily soutěže – starší si zahráli klasický turnaj, mladší různé závody s tenisákem. 

Potěru se daří
Díky péči dobrovolníků ze Sokola se tenisu ve městě začíná dařit. „Už před rokem bylo po kurzech mezi dětmi tolik tenisových nadšenců, že jsme založili dětský tenisový tým, který trénuje třikrát týdně. Myslím, že po letošních lekcích budeme mít nové talentované členy,“ řekl za pořadatele Zdeněk Vavříček.

Týdenní tenisový kurz proběhne v režii Sokola také v srpnu.

Pohár starostky do Dolní Lutyně

Čtvrtek, 27.7.2017

Tradiční soutěže se zúčastnilo 10 družstev mužů a 4 družstva žen. Muži soutěžili v požárním útoku O putovní pohár starostky města Rychvald. Vyhrálo družstvo SDH Dolní Lutyně, na druhém místě skončili dobrovolní hasiči z Marklovic a bronz získalo družstvo s netradičním názvem Čumáčci, které bylo složeno z vedoucích mladých hasičů okresu Karviná.

V kategorii žen se letos poprvé soutěžilo O putovní pohár SDH Rychvald, který získaly ženy z SDH Šunychl, na 2. místě skončil tým SDH Rychvald a třetí byly dobrovolné hasičky ze Závady.

Po uctění památky mistra Jana Husa jsme pokračovali v Letních slavnostech, na kterých se o hudbu staral hrál DJ Kotě. Přestože slavnosti zkomplikovala bouřka, všichni se dobře bavili až do ranních hodin.

Cvek opět deklasoval rychvaldské šachisty

Čtvrtek, 27.7.2017

Na mezinárodního velmistra Roberta Cveka nevyzráli rychvaldští šachisté včetně rekreačních hráčů ani tentokrát. Na tradiční simultánce s ním uhráli pouhé tři remízy, o které se zasloužili Vlastimil
Havlík, David Semančík a veterán Ladislav Barteček. Ten také získal knižní cenu za nejlepší partii.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport