Sport

Oddíl taekwonda hledá nové zápasníky, dospělé i děti

Sobota, 7.1.2017

Rychvaldský oddíl taekwonda pořádá nábor dětí od 8 let i dospělých, kteří se chtějí tomuto sportu věnovat závodně nebo si třeba jen zvýšit svou kondici.

Více informací na www.tkdrychvald.webnode.cz nebo na čísle 739 457 744.

 

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Sobota, 17.12.2016

Tělovýchná jednota Baník Rychvald ve spolupráci s KSČM Rychvald pořádá dne 27. prosince 2016 od 8 hodin v tělocvičně TJ Baník Rychvald 1. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise.

Turnaj je určen pro mládež. Přijďte mladé sportovce povzbudit. Občerstvení zajištěno.

Rychvaldské ženy a Všesokolský slet

Sobota, 17.12.2016

Do Prahy odcestovalo poslední listopadový víkend 64 cvičenek z Rychvaldu, aby zde představily svou skladbu pro ženy s názvem Ženobraní na XVI. Všesokolský slet, který se bude konat v roce 2018.

Děkujeme Katce a Majdě Matušínským za krásnou choreografii a všem cvičenkám za úžasný výkon. Stálo je to mnoho úsilí a dřiny, ale odměnou jsou nezapomenutelné zážitky všech zúčastněných a bouřlivý potlesk nadšeného publika.

Slavné ukončení jezdecké sezony

Sobota, 17.12.2016

I letos byla sezona řádně zakončena Hubertovou jízdou, a jak už se stalo v Richmond City tradicí, celá akce byla v duchu záhrobí.

Sjelo se 44 koní z blízkého i dalekého okolí. Kromě zúčastněných bych chtěla poděkovat také sponzorům, tedy jezdeckým potřebám Horse4U a řeznictví Wojtas. Jezdci si užili projížďku podzimní krajinou a nejezdci si zasoutěžili ve skocích přes překážky, které se v posledních letech těší velké oblibě.

Jako každý rok se vyhodnocovaly i nejkrásnější masky, což nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se  vítězkou a nejkrásnější příšerou stala Ivana Zolichová z Orlové. V kategorii pony zvítězila v honu na lišku René Ujazdowská z domácí stáje a královnou letošního honu se stala Denisa Sobková z Dolní Lutyně. Neodpustím si, abych nezmínila, že jsme po akci celou trasu projeli autem a poctivě po sobě uklidili.

Blahopřejeme vítězům a těšíme se na pokračování v roce 2017.

Přechod fotbalistů Slavoje do ostravských soutěží? Spokojenost!

Neděle, 6.11.2016

Před zahájením letošní sezóny jsme ve vedení našeho fotbalového oddílu Slavoj Rychvald učinili jedno docela zásadní, a pro mnohé možná i překvapivé, rozhodnutí. S celým oddílem, tedy se všemi družstvy od přípravek po muže, jsme přešli z karvinského okresního fotbalového svazu (OFS) pod ten ostravský. O tomto kroku jsme již nějakou dobu přemýšleli, a po zvážení všech sportovních i dalších aspektů jsme se rozhodli tuto změnu realizovat.

Vrchol světové kaprařiny dobyt!

Neděle, 6.11.2016

Zástupci rybářských potřeb u ČVACHTY se i letos zúčastnili nejtěžšího závodu v lovu kaprů, který se konal ve Slovenské republice na Zemplínské šíravě. V barvách teamu MIKBAITS.CZ II působil Martin Kania spolu s Petrem Kleiberem a Viktorem Zagorským. V barvách teamu ČVACHTA_STARBAITS se sešli Rostislav Wator, Tomáš Heczko a Jan Křížák.

Jedná se o nejextrémnější bitvu 45 týmů z několika zemí. Pravidla jsou nastavena tak, že není nic omezeno a na 3500 hektarové svazové vodě je zcela běžné, že během závodu
si týmy sáhnou až na samé dno svých sil. Někteří bohužel soutěž nedokončí, náročné podmínky dokonce před pár lety stály jednoho polského závodníka život.

Díky rozloze přehrady je na Zemplíně neomezená vyvážka a povoleny jsou spalovací motory, protože když od Ukrajiny foukne, stojí to fakt za to...

Pohár Vladislava Zajíce putoval do Dětmarovic

Neděle, 6.11.2016

První ročník turnaje o putovní pohár Vladislava Zajíce pro starší žáky v malé kopané, který proběhl na víceúčelovém sportovišti při ZŠ Rychvald ve středu 28. září 2016, je již za námi.

Turnaj navazuje na předcházejících 13 ročníků sálové kopané, které se hrávaly v tělocvičně základní školy, známých též jako vánoční turnaj. U jejich zrodu stál i Vladislav Zajíc, člověk, který žil sportem celý svůj život.

Rodák z Michálkovic působil v našem městě nejen jako hráč, ale i jako trenér. Rovněž byl dlouholetým členem sportovní komise v našem městě, pomáhal a stál při organizování mnoha turnajů pořádaných městem Rychvald.

Kromě rychvaldských celků pozvání přijaly i celky z Bohumína, Dětmarovic a Dolní Lutyně. Turnaj se hrál systémem každý s každým a na programu bylo 15 utkání. Čestný výkop provedl syn Vladislava Zajíce. Úvodního duelu se zhostili domácí celky Slavoj a Baník Rychvald a zahájily tak první ročník.

MLOK v Rychvaldu: 240 malých hasičů

Čtvrtek, 29.9.2016

V září pořádal Sbor dobrovolných hasičů Rychvald soutěž mladých hasičů v rámci Mládežnické ligy okresu Karviná (MLOK).

Soutěž probíhala na zahradě Hasičské zbrojnice a na náměstí. Akce se zúčastnilo 32 družstev rozdělených podle věkových skupin na přípravku, mladší MH a starší MH. Děti soutěžily v požárním útoku a štafetě požárních dvojic.

Rychvaldští mladí hasiči se v silné konkurenci neztratili a náš sbor úspěšně reprezentovali. Přípravka získala první místo, mladší hasiči rovněž první místo a skupina starších skončila na krásném 4. místě.

Na Slavoji proběhl 2. ročník fotbalového kempu

Neděle, 4.9.2016

Ve třetím srpnovém týdnu se v areálu Slavoje uskutečnil druhý ročník příměstského fotbalového kempu, který jsme tentokrát pořádali ve spolupráci s městem Rychvald.

Navázali jsme tak na vydařenou loňskou premiéru a i tentokrát můžeme kemp hodnotit jako velmi povedený. Krásně nám přálo počasí, a tak si sedmatřicet dětí užilo pět dní plných zábavy a pohybu. Chtěli bychom tímto poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se na kempu o děti starali a zajistili, že vše proběhlo hladce a bez problémů, a také městu Rychvald, které nám s pořádáním kempu finančně pomohlo. Jsme opravdu rádi, že se u nás dětem líbí. Jak nám při loučení samy říkaly, už teď se těší za rok na další pokračování!

Jedinečný výlet na Stezku v oblacích

Neděle, 4.9.2016

Jedinečný, nejdelší a nejkrásnější – tak by se dal stručně charakterizovat srpnový výlet, které město uspořádalo pro děti a jejich rodinné příslušníky na Dolní Moravu.

„Na Stezce v oblacích jsme si užili opravdu neopakovatelné pocity a skvělé výhledy do okolí. Navíc jsme prošli všecny další atrakce, které areál nabízí,“ řekla hlavní pořadatelka akce Věra Cieslarová. Ta zároveň vybízí všechny znalce regionu, aby přišli s tipy na prázdninové výlety pro příští rok.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sport