Rychvaldští junioři "vypálili" rybník

Pátek, 30.6.2017

První červnový víkend probíhal R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2017. Je to kaprařský závod, tedy lov na položenou s vlasovou metodou podle stejných pravidel jako mají dospělí. Závodu se zúčastnilo 20 dětí ve věku od 7 do 13 let.

Akce je věnována nejen rybařině, ale snažíme se vytáhnout děti od počítačů do přírody, proto pro ně je připraven i doprovodný program. Závod začal losováním sektorů a hned po něm děti s kapitány zahájili přípravu svých lovných míst na start závodu, který byl v pátek v 18 hodin. Děti chytaly celý víkend a to v pátek od 18 do 23 hodin, pak měli noční klid a pokračovaly v sobotu od 6 ráno do 22 hodin. Poslední část závodu začala v neděli opět v 6 hodin a pokračovala do 12 hodin.

Kapitáni byli jen jako doprovod a poradci, s pruty mohly zacházet jen děti, které se závodu zhostily velmi poctivě. Od začátku do konce to byl velký boj o příčky nejvyšší. Navíc v sobotu jsme pro všechny děti připravili doprovodný program s firmou Fox. Na rybníky za dětmi dorazil Míra Kratěna s Hankou Lindnerovou, kteří dětem ukázali kouzla rybařiny, a to nejen kaprařiny, ale i třeba vláčky. Nakonec se za celý víkend ulovilo 74 kaprů a 1 amur.

Celkovým vítězem se po velkém boji stal rychvaldský team CT Čvachtíci – Vojta Wator a jeho trenér Viktor Zagorski. Vojta ulovil nejvíce bodovaných ryb: 12 kaprů o celkové váze 77,15 kg.

Autor: 
wator