Náměstí Míru zaplnili příznivci veteránů

Pátek, 30.6.2017

Poslední červnovou neděli se konal již devátý ročník akce Rychvald plný veteránů. Po loňském deštivém osmém ročníku se tento mimořádně vydařil.

Na náměstí se sjeli příznivci veteránů z širokého okolí a k vidění byly opravdu krásné stroje nejen civilní, ale také řada vojenských historických vozidel z ČR a Polska. Naše odhady jsou takové, že se akce zúčastnilo na 170 motocyklů a aut a okolo 600 návštěvníků, a tak náměstí vypadalo jako jedno velké mraveniště.

K poslechu nám hrála živá hudba – kapela Klasik a všichni se mohli občerstvit ve stáncích s jídlem, nápoji a zmrzlinou. Pro diváky byla připravena znalostní soutěž, a tak mohli stejně jako zaregistrovaní účastníci srazu dostat krásný perník s logem Veterán klub Rychvald. Po desáté hodině se dlouhá kolona všech těchto strojů vydala na okružní jízdu Rychvaldem, kde je okolo cest vítali místní obyvatelé.

Za město Rychvald přišel účastníky pozdravit místostarosta Tomáš Gulčík a za Moravskoslezský kraj Martin Gebauer, náměstek hejtmana pro zdravotnictví, a Jan Krkoška, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a turistický ruch. Tito dva pánové předali ceny vítězům v soutěžích veteránů. Nejstarší automobil, který se akce zúčastnil, byl Ford A z roku 1927 a nejstarší motocykl BSA Sloper z roku 1929. V době, kdy píšu tento text, nám sotva skončil devátý ročník. My se však již pilně začínáme připravovat na ten další desátý, který bude jubilejní, a proto chceme účastníkům i divákům připravit v rámci našich možností velkolepou akci.

Děkujeme městu Rychvald za finanční podporu a spolupráci a také všem, kteří přijeli do Rychvaldu a vytvořili na náměstí skvělou atmosféru. Více fotografií a videa Televize Karvinsko a Televize Polar naleznete na našem webu https://vkrychvald.wordpress.com

Autor: 
Leona Starostková