Kluci ovládli turnaj v sálové kopané, nedostali ani gól

Pondělí, 5.3.2018

Ve čtvrtek 25. ledna se žáci 2. stupně ZŠ Rychvald zúčastnili v kategorii mladších žáků sálové kopané. Akce, kde naše škola je pravidelným účastníkem, se odehrála na orlovském gymnáziu.

Mladší žáci v sestavě A. Pražák, O. Adamczyk, J. Kaša, M. Šenkýř, J. Franek, D. Koždoň, V. Kořenek, D. Jílek a R. Krečmer, měli v letošním ročníku velkou konkurenci osmi škol. Aby se klukům podařilo postoupit ze skupiny, museli se umístit na prvním nebo druhém místě. Celkem odehráli tři zápasy s výsledky 3:0, 3:0 a 4:0, což jednoznačně poslalo naše chlapce do semifinále rovnou z prvního místa s neuvěřitelným skórem.

V semifinále jsme narazili na samotné gymnázium, které si vystřelilo na našeho brankáře pouze jednou za celou dobu hry. Přes obrovskou převahu jsme porazili tento tým gymnázia s velkým štěstím, díky odrazu míče od bránícího hráče rovnou do brány.

Do finále, ve kterém nás čekala škola z Petřvaldu, jsme vstupovali již jako velcí favorité a stále s čistým kontem obdržených branek. Petřvaldská škola měla na celém turnaji dva nejlepší útočníky, recept na vítězství byl proto pouze jediný: Okamžité napadání jejich obránců a znemožnění jakéhokoli pohybu s míčem k nám na naši herní polovinu. Soupeř byl během prvních dvou minut tak překvapen naší aktivní hrou v napadání obránců, že jsme z toho vytěžili 2 rychlé branky.

Byl to od našich chlapců nejlepší zápas z celého turnaje. Po výhře 3:0 jsme se stali vítězi letošního městského kola v sálové kopané s právem postoupit na okresní klání nejlepších škol.

Děkujeme všem hráčům za tak nádherný zážitek v podobě jejich hry. Těšíme se na okresní kolo.

Autor: 
Ivan Jurčík