Celoroční práce nohejbalistů slavila úspěch

Čtvrtek, 29.10.2015

Letošní rok se nám vydařil více, než jsme očekávali. Splnili jsme si hned několik cílů.

Sezónu jsme zahájili vítězstvím ve Frýdecko-místecké lize, kde se rozhodovalo v posledním z 5 kol. Možnost uspět měli hned 3 týmy se shodným počtem bodů.

Další náznaky dobré sezóny naznačovaly úspěchy našich sestav při účasti na několika velkých turnajích, kde se nám dařilo mnohokrát dostat do finále a v celkových výsledcích naše celky obsadily vždy umístění do třetího místa, a navíc jsme vždy slavili zisk jedné či dvou trofejí najednou. Nejkrásnější zážitky pro mě jako trenéra bylo zhlédnout finále turnajů, kde se o vítězi rozhodovalo mezi našimi sestavami. Letos se nám povedlo získat zkušenou posilu z Bohumína - Jirku Skudříka, který nám pomohl v nejednom zápase svou zkušeností a umem.

Sezónu jsme zakončili vítězstvím v soutěži Moravskoslezského kraje -  Okresním přeborem družstev, kde nám jediným vyrovnaným soupeřem byl celek týmu z Vítkova. Právě na jeho půdě jsme byli v soutěži jedinkrát poraženi, a to kvůli vlastní nevyrovnané hře. Při odvetném utkání sice soupeř nepřijel v plné sestavě, ale i tak předvedl velmi kvalitní hru. Naštěstí pro nás s horším skóre, což nás posunulo na špici celkové tabulky. V závěru soutěže jsme odehráli i my zápas v oslabené sestavě, ale zde se ukázal bojový duch týmu a získané zkušenosti potvrdily naši dominanci v soutěži.

Nesmím opomenout ani dobrou práci našeho B týmu, který se účastnil okresního přeboru. V něm naši chlapci skončili na 6. místě z devíti. Je dobré se účastnit více soutěží a ukázat, že nohejbal je v Rychvaldu na vzestupu.

Fotogalerie: 
Autor: 
Tomáš Matušek