Fotbalisté ze základní školy stříbrní

Pátek, 8.1.2016

Ve středu 9. prosince se žáci ZŠ Rychvald zúčastnili městského kola v halovém fotbale mladších žáků ve sportovní hale Gymnázia Orlová.

Naši reprezentaci tvořil výběr žáků z řad 6. a 7. tříd – David Vrána, Daniel Klaput, Filip Šafarčík, Filip Macháček, Adam Sojka, Jan Szostek, Štěpán Kyjonka, Filip Pawlas a Lukáš Pastucha. 
Celkem 7 základních škol našeho regionu hrálo turnaj ve dvou skupinách, systémem „každý s každým“. Obsazení naší herní skupiny bylo vyrovnané, a tak potvrdit postup do semifinálového kola nebyla procházka růžovým sadem. Po remíze se ZŠ Dolní Lutyně 1:1 a výhře nad ZŠ Ke Studánce 2:0 měla naše škola změřit síly s orlovskou ZŠ Školní, která byla řazena mezi favority turnaje. Po bezbrankové řádné hrací době musely rozhodnout pokutové kopy. Snad se přiklonilo štěstí na naši stranu, nebo chlapci vytáhli z rukávu poslední zbytky sil, nicméně jsme se nakonec radovali z postupu. 

Finále proti ZŠ Mládí bylo vyrovnané a od obou týmů velmi opatrné. Hra se přelévala ze strany na stranu a dokonce jsme v polovině zápasu vedli. Soupeř ovšem svou skvělou kombinační a důraznou hrou zápas otočil a po těsné prohře 1:2 si naše mladší reprezentace odvezla domů konečné stříbrné medaile.

Všem žákům k úspěchu blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Autor: 
David Pokluda