Marie Horáková oslavila 99 let

Čtvrtek, 29.6.2017

Celý život pracovala v mateřské škole, teď si užívá zaslouženého důchodu. Raduje se z vnoučat i pravnoučat a vzpomíná na pestrý život. A že má na co vzpomínat – 23. června oslavila paní Marie Horáková 99. narozeniny!

„Dříve jsem bydlela v domově v Brodku u Přerova, tam to bylo krásné a navíc v centru města, všude kousek. Tady si taky na nic nemůžu stěžovat, ale do města je to daleko. Naštěstí když něco
potřebuju, tak si objednám městského taxíka pro důchodce, který mě levně doveze k doktorovi i do nemocnice v Bohumíně nebo Orlové, kam potřebuju,“ popsala paní Marie tajemníkovi MÚ Rychvald Lubomíru Klaputovi, martikářce Ivetě Rozsívalové a člence komise pro občanské záležitosti Janě Máchové, kteří ji přišli za město pogratulovat.

Sama hostům uvařila kávu a přitom vyprávěla o svém životě i denním režimu. “Vstávám se slepicema a se slepicema chodím spát. Mezitím si stihnu přečíst Blesk, ale teď už jenom ty velké písmenka, po obědě si chvilku lehnu a odpoledne chodím do haly za kamarádkama. Ale nesmí jich tam být moc. Špatně slyším a když mluví jedna přes druhou, tak mi to nedělá dobře,” vysvětlila a dodala, že úklid i obědy ji zajišťují pečovatelky.

Sobotní obědy si užívá u syna, který bydlí v Rychvaldě, a v neděli si vaří sama. “Nejradši mám krupičku nebo brambory s kiškou, to je pochoutka,” řekla paní Marie a slíbila, že pokud jí to zdraví
dovolí, stovku oslaví v rychvaldském kulturním domě. Tajemník úřadu ji na oplátku slíbil, že na oslavu ji Senior taxi odveze zdarma. “A pak už to tak bude pořád, občany nad 100 let vozíme zadarmo,”
dodal s úsměvem Lubomír Klaput.

Autor: 
vs