Město ocenilo medailemi 7 statečných hasičů

Pondělí, 5.3.2018

Starostka Šárka Kapková předala medaile těm, kteří si to zaslouží ze všech nejvíce – hasičům. Těm, kteří pro město a jeho obyvatele pracovali už před desítkami let a zůstali hasičině věrní.

“Vaši práci a nasazení si umím živě představit, jsem stejně jako vy v pohotovosti 24 hodin 7 dní v týdnu. Ale je to jiná pohotovost, než když vy vyrážíte při zahoukání sirény nebo dnes moderněji po pípnutí mobilu do terénu nasazovat své zdraví a mnohdy i životy ve prospěch těch, kteří na vás v nouzi spoléhají. Proto jsou pro mě hasiči skutečnými hrdiny a – kolegové z rady města mi to snad prominou – nejdůležitějšími muži v Rychvaldě,” řekla při předávání medailí starostka.

Na závěr poděkoval za velmi milé přijetí a ocenění jménem přítomných hasičů Václav Helis. Připomenul, že mezi oceněnými je pět nositelů nejvyššího titulu Zasloužilý hasič, který uděluje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska za celoživotní přínos pro rozvoj dobrovolné požární ochrany, a kteří svou činnosti reprezentují město Rychvald také v rámci okresu, kraje a celé republiky.

“Děkuji, že jste zústali aktivní i v pokročilém věku a pomáháte vychovávat další generace hasičů,” rozloučila se starostka.

Autor: 
Vladislav Sobol