Pátek 20. dubna: Přijďte pomoci vyčistit Skučák!

Úterý, 3.4.2018

Již čtvrtý rok vás spolek Shanti Academy zve na akci, kterou pořádáme v rámci oslav Dne Země a v jejímž rámci čistíme břehy rybníku, který patří mezi přírodní rezervace (ve Skučáku se objevuje mimořádně vzácná řasa plavín štítnatý a další vzácné a ohrožené vodní rostliny a živočichové včetně ohrožených ptáků).

Letos se sejdeme v pátek 20. dubna v 15.00 hod. na „molu“ rybníku Skučáku kousek za benzinkou. Očekávané trvání akce: kolem dvou hodin.

Tento rybník z patnáctého století je oblíbeným místem procházek nejen Rychvalďanů, z nichž ovšem část nemá problém na březích této přírodní rezervace odhazovat odpad – a to často i nebezpečný. Každoročně tudíž posbíráme na přístupných březích Skučáku několik pytlů odpadků!

Letos podle počtu účastníků, kteří se sejdou, uvažujeme o rozšíření úklidu také na Podkostelní rybník.

Moc by nám proto pomohlo, kdyby se rychvaldská veřejnost zúčastnila v co nejhojnějším počtu. Část skupiny by čistila Skučák a druhá část by se mohla přesunout k Podkostelňáku.

Sladká odměna!

Stejně jako vloni čeká šikovné sběrače z řad dětí a mládeže následné posezení v kavárně Tvojekafe, kde dostanou zdarma vybranou sladkost. Akci jako každý rok sponzoruje Ing. Ladislav Sitko z Rady města Rychvaldu.

Autor: 
Daniela Pilařová, Shanti Academy