Bezpečnost v Rychvaldě se vloni opět zlepšila

Úterý, 3.4.2018

Kriminalita v Moravskoslezském kraji dále klesá, počet trestných činů v kraji se meziročně snížil o šest procent. Opačný trend je jen v okrese Karviná, kde se naopak míra kriminality nepatrně zvýšila. I tady jsou ovšem výjimky – jednou z nich je Rychvald, kde počet trestných činů poklesl téměř o 17 procent, jejich objasněnost naopak vzrostla.

O tom, že se lidé ve městě mohou cítit bezpečněji, svědčí jasná fakta. Počet trestných činů v Rychvaldě meziročně poklesl z 66 na 55, objasněnost jednotlivých případů se naopak mírně zvýšila. Vyplývá to ze zpráv o stavu bezpečnostní situaci, které zastupitelům na jejich březnovém zasedání přednesli ředitel Městské policie Bohumín Karel Vach a vedoucí bohumínského obvodního oddělení Policie České republiky Martin Wastl.

Na zlepšení situace měla vliv důkladnější práce Policie ČR a zavedení nepřetržité služby strážníků MP Bohumín na konci roku 2015.

„Živě si vzpomínám, jak část vedení města po volbách v roce 2014 usilovala o to, aby se o bezpečnost ve městě starala soukromá agentura. Naštěstí k tomu nedošlo a nová, tedy současná koalice se rozhodla pro rozšíření spolupráce s Městkou policií Bohumín, což se ukázalo jako ta nejlepší cesta. Jasným výsledkem je další snížení kriminality. Nechceme ale usnout na vavřínech, bezpečnost občanů zůstává nadále naší prioritou,“ zhodnotila vývoj posledních let starostka Šárka Kapková.

Nepřetržitá přítomnost strážníků ve městě se projevila i při řešení přestupků, na které dříve nebyl prostor, odhalili například 23 tvůrců černých skládek. Spolu s dopravními policisty zvýšili také četnost měření rychlosti na silnicích. Řidiči přesto ve městě jezdí rychleji a nebezpečněji, než by si většina občanů přála, například nově opravenou Michálkovickou si díky nové kvalitě vozovky někdy pletou s dálnicí. To už je ale více o svědomí řidičů (a tedy většiny z nás), než o práci policie…

Autor: 
vs