Nový zubař za pár měsíců

Úterý, 3.4.2018

Putování rychvaldských občanů po ordinacích zubařův okolních městech brzy skončí. Po roce marného hledání náhrady za zubařku, která odešla do důchodu, se město rozhodlo nabídnout zájemcům dotaci na vybavení ordinace. Přihlásili se hned dva zájemci, s jedním z nich už město podepsalo smlouvu. První pacienty by měla nová ordinace přivítat za několik měsíců.

Jeden ze zájemců nesplnil podmínky pro získání dotace, naopak paní MDDr. Monika Cenov všechny podmínky vyhlášené městem splnila a zastupitelé ve středu 7. března schválili poskytnutí dotace ve výši 1,5 milionu korun, která je určena na vybavení ordinace. Ve smlouvě s lékařkou se město pojistilo také proti tomu, aby nový zubař po získání dotace neodešel
jinam. Pokud by zrušil ordinaci do pěti let, musel by vrátit celou dotaci, v dalším období až do 10 let její poměrnou část.

Ještě před rokem zajišťovali stomatologickou péči v městském zdravotním středisku dva zubní lékaři, jeden z nich ale svou praxi bez předchozího upozornění ukončil a odešel do důchodu. Mnozí občané museli ze dne na den řešit velký problém, ať už šlo o preventivní prohlídky nebo bolavé zuby. Jezdí k zubařům do Ostravy nebo dalších okolních měst, ale i tam jsou ordinace
přeplněné.

„Vzhledem k nedostatku stomatologů v celé republice jsem si s tím dlouho lámala hlavu. Osobní agitace mezi zubaři ani inzeráty v odborných časopisech nepomáhaly. Bylo jasné, že musíme přistoupit k nějakému netradičnímu řešení. Po konzultacích s mnoha odborníky i právníky jsem se rozhodla jít cestou dotace, což se vyplatilo. Jsem si jistá, že vynaložené finance se občanům města mnohonásobně vrátí. Když vás bolí zuby, tak nehledíte na peníze,“ řekla s úlevou po podepsání smlouvy starostka Šárka Kapková.

Autor: 
vs