Předvolební aréna 2: Senior TAXI a školní BUS

Čtvrtek, 2.10.2014

Do druhého pokračování předvolební arény jsme se snažili zařadit i názory stran či hnutí, které se ankety nezúčastnily. Ale zdá se, že o voliče chtějí usilovat jen svou "značkou": Nezávislí nemají žádný (dohledatelný) web ani facebookový profil. Na webu ani FCB komunistů není o volbách či programu ani zmínka. A volební program ČSSD je natolik obecný, že se v něm konkrétní pojmy a názory musí hledat lupou (Senior TAXI ani školní autobus nejsou v programu pro jistotu vůbec), naopak často zmiňuje výrazy jako "zhodnotíme", "posoudíme" nebo "zvážíme". Proto jménem čtenářů i voličů děkujeme všem, kteří se ankety zúčastnili a na rovinu řekli, o co jim jde.

ANO 2011

Jedním z bodů, našeho volebního programu, který je volně dostupný i s kandidátkou, na našich stránkách http://rychvald.anobudelip.cz/, je zachování Senior Taxi. Nehodláme měnit a likvidovat věci, které občanům slouží k jejich spokojenosti. Pouze se zamyslíme nad vyloučením možného zneužívání, těchto vymožeností o čemž už jsme zaslechli.

Hnutí sociálně slabých

Školní autobus: Školní autobus je jistě velmi dobrá věc, ovšem né každý využije jeho trasu a nemluvě o jízdním řádu,který mnohdy nevyhovuje školákům různých ročníku.

Senior TAXI: Tato služba pro naše seniory je velmi pozitivní,avšak opět chybí přehled pro občany Rychvaldu, kolik obec doplácí a to celkově. Mnozí občané se domnívají, že je tato služba neprůhledná. A protekčně dohozená. Frýdek-Místek má již delší dobu autobusy pro své občany zadarmo a to nejen pro školáky ale pro všechny věkové skupiny.Tady vede cesta do budoucna.

ODS

Školní autobus: K tomuto tématu se mohu vyjádřit pouze v kladném slova smyslu. Myslím si, že to byl velmi dobrý počin v našem městě. Sám jej budu se svým synem, který právě nastoupil do 1. třídy, velice rád využívat. Jelikož ale nevím, jak je tento autobus vytížen a neznám jeho roční náklady, tak se k tomuto tématu nemohu vyjádřit blíže.

Senior TAXI: Senior taxi je vydařený projekt vedení města. Senioři, kteří ho využívají, si taxi velmi chválí. Náklady pro město v porovnáním hodnoty služby pro naše starší občany jsou opravdu minimální. Opravdu je potřeba Senior taxi vyzdvihnout.

Starostové a nezávislí

Školní autobus: Je to vydařený projekt, určený především dětem mladšího školního věku, rozhodně je žádoucí v něm pokračovat. Průběžnými anketami chci zjišťovat nedostatky, případně upravovat jízdní řád či zařazovat nové trasy dle přání rodičů.

Senior TAXI: Pokud se dá o nějaké věci v našem městě říci, že naplňuje rčení „za málo peněz, hodně muziky“, jde jistě o službu Senior Taxi. Jsem hrdá, že jsme tímto nápadem inspirovali mnoho měst v rámci celé České Republiky. Rozhodně trvám na jeho pokračování. Město Rychvald se snaží podporovat soběstačnost svých seniorů, a to nehovořím pouze o Senior Taxi, ale zmíním i další záležitosti jako dostupný internet v DPS, pořádání kulturních akcí a besed. Jsou další oblasti v životě seniorů, na které se hodlám v budoucnu zaměřit.

TOP 09

Školní autobus: Je to jedna z dalších výhod, které byly v uplynulém volebním období zavedeny, a tato služba souvisí s bezpečností ve městě – prioritně pro žáky z odlehlejších části města. Předpokládám, že od nového roku bude jeho trasa rozšířená a bude zajíždět i k části Dvorek.

Senior TAXI: Je jedinečná služba, která byla v Rychvaldu zavedena jako první v České republice. Její výhody využívají stovky seniorů měsíčně a postupně ji zavádějí další obce i města. Její základní myšlenkou bylo zvýšení kvality života seniorů. A ukazuje se, že byla splněna beze zbytku. 


Komentáře

Díky za přesnou analýzu volebního programu ČSSD. Včera nám přišel do schránky a musím říct, že být úředníkem na rychvaldské radnici, začnu se klepat hrůzou, že jim ČSSD bude vládnout. Za "kolaboraci" se stávajícím vedením radnice jim v podstatě hrozí vyhazov. Tak, milí Rychvalďané, nezapomeňme si zvolit - buď slušné lidi, kteří se nechovají slušně jen měsíc před volbami, nebo záští naplněné jedince, toužící po jediném - odplatě za "nespravedlivé věci minulé". Uf. Musela jsem ten program hodit do kamen.

Rychvaldští úředníci měli asi vstoupit do dějin a zorganizovat Rychvaldskou defenestrace aby pan Absolon mohl zůstat u moci.

je skvělý nápad. Při tom smutku, který se mi rozhostil v duši, jsem se od srdce zasmála ;-).

Plně s tebou souhlasím, napsalas to přesně, pravdivě a výstižně...

Vážená dámo, to máte štěstí, že jste musela vyhodit jen jeden předvolební leták. Já čtyři roky každý měsíc vyhazuji městský zpravodaj za jehož kvalitu nesete zodpovědnost vy, a jen za prvních sedm měsíců letošního roku vaše mzda přišla městský rozpočet na 144 720,- Kč. Takže se mi chce říct: "potrefená husa zakejhala", ale to bych urazil inteligenci hus. Takže konstatuji: vážení voliči madam Pilařová se bojí o dobré koryto, protože nikde jinde její neschopnost tak dobře nezaplatí. Ten, co letáky nevyhazuje, ale porovnává programy stran.

Hurá,konečně někdo,kdo už taky nemůže číst ty předvolební tlachy pí.Pilařové,která jak je psáno se bojí o své "korýtko" . FANOUŠEK hnutí ANO a ČSSD

Tak,tak, za našeho starosty Absolona bylo dobře. Ať už jsou ty volby,ať můžou občané konečně ukázat,koho ve vedení našeho města chtějí a koho ne. A myslím,že píšu za většinu nás starousedlíků,že stávající vedení určitě volit nebudeme!!!

buďte tak hodná a nepleťte lidem hlavy svými nepodloženými statistikami. Já jako starousedlík rozhodně Absolona volit nebudu, mám (asi narozdíl od vás) ještě dobrou paměť.

Díky, líp bych to nenapsala !!! Naprostý souhlas.

Milá soudružko Pilařová.Přesto,že nejste úředníkem na rychvaldské radnici,jste touto radnicí přehnaně placena za výkon,který předvádíte v RZ.Vaše vedení RZ a články,které v něm otiskujete,jsou hodny Rudého Práva z dob "normalizace".Proto se asi důvodně obáváte vyhazovu.Já,a jsem přesvědčen že i mnoho jiných obyvatel Rychvaldu,si toužebně přeju,aby už Vaše působení skončilo.Nevěšte však hlavu.Určitě se pro Vás najde místo v redakci nějakého severokorejského deníku,kde budete moci zase opěvovat soudruha Kim Čong Una.Vám je určitě jedno,koho za dobrý peníz budete opěvovat.Tak sbohem,a už se těším,až zas bude RZ pro všechny občany Rychvaldu čtitelný.

Stránky