Hydepark: lídři stran ve výhni (mírných) dotazů voličů

Čtvrtek, 9.10.2014

Zhruba sedm desítek lidí se zúčastnilo zřejmě první veřejné předvolební diskuse v dějinách Rychvaldu - alespoň pokud jde o besedu tohoto typu, na níž dostali pozvánku lídři všech stran a hnutí kandidujících do zastupitelstva. Vše "spískal" místostarosta Ladislav Sitko, který ji nazval příznačně: Rychvaldský TOP 09 Hydepark.

Velká diskuze? Jen o policii

Hlavním tématem - ač to nebylo původně v plánu - se stala bezpečnost. A tady se ukázal první zásadní rozdíl mezi kandidáty - zatímco některé strany by rády v Rychvaldu vytvořily samostatnou městskou policii, jiné jsou spíše pro rozšíření spolupráce s bohumínskými strážníky, kteří by měli mít ve městě celodenní služby. Besedující se ale neshodli ani na tom, kolik by to stálo, a zda by to pro město byl přínos nebo drahý špás. Debatovalo se také o instalaci bezpečnostních kamer. Podrobné názory na bezpečnostní problematiku najdete také v první části předvolební arény: http://rychvaldsky.rej.cz/clanky/zpravy/344-predvolebni-arena-bezpecnost....

Budou se byty prodávat?

Dalším bodem, ve kterém se lídři stran neshodli, se ukázaly městské byty. Zástupci současné koalice by rádi bytový fond zachovali (a zvelebovali), ODS naznačila, že by zvážila postupný prodej bytů. Podrobnosti o názorech stran na bytovou problematiku jsme zveřejnili tady: http://rychvaldsky.rej.cz/clanky/zpravy/366-predvolebni-arena-4-byty-pro....

Jinak byla debata asi klidnější, než se očekávalo, bez osobních útoků a ran pod pás, což bylo pro diváky jen dobře. A tak si všichni mohli vyslechnout sliby, které nebyly přehnaně populistické, jak většinou předvolební sliby bývají. Dozvěděli se například, že ODS by ráda prosadila zrušení poplatků za psy a snížení ceny za popelnici, že Nezávislí budou prosazovat svůj program, i kdyby měli v zastupitelsvu jediného člověka, nebo že ANO 2011 připravilo pro Rychvald volební desatero, aby přesvědčilo i věřící. I zástupci současné koalice slibovali: Starostové a nezávislí například zachování Senior TAXI i školního autobusu a TOP 09 to, že v případě zvolení do vedení města se budou chovat slušně a férově. Naopak jednička na kandidátce KSČM Stanislav Tvardek toho neřekl tolik jako ostatní: vždy, když se blížil k jádru věci, vypršel časový limit a moderátor mu odebral mikrofon. "My komunisté jsme už si na to v posledních letech zvykli," glosoval pobaveně lídr komunistů.

Besedy se zúčastnilo šest z osmi lídrů, zástupce Hnutí sociálně slabých se omluvil a představitelé ČSSD neměli na besedu s občany čas. Před kulturním domem rozdávali květiny.

Autor: 
Vladislav Sobol

Komentáře

Na první pokus to nebylo špatné. Jen to moderování by mělo být méně ve stylu "televize / každá minuta drahá". Bylo velmi profesionální, ale v tom našel malém rybníčku to působilo tak nějak "nabubřele". To že nepřišla ČSSD (Absolon) a přitom o 100m dál rozdával předvolební květiny a buřty ... je minimálně divné!

Slyšel jsem, že to bylo vcelku povedené. Od lídrů ČSSD mi to nepřijde ani divné, ale vyloženě trapné. Asi je pro ně schůdnější "kupovat" si voliče párky a růžemi, než vejít do předvolební arény v přímé konfrontaci s voliči...

http://youtu.be/ZfVe4cYAb5Y

Pán Skřížala musí mít asi hodně nahnáno z té ČSSD ,ještě štěstí,že od čtvrtku je v Penny v akci toaletní papír :D

Růžička pro ženy a klobása pro manžela nás hodně potěšily,rozhodně lepší nápad jít mezi lidi ,než se vychvalovat před rodinou a kamarády v kulturním domě,od nás má oranžoví palec nahoru.

tak to vám stačí ke spokojenosti opravdu málo....růže a klobása... to je opravdu "nápadité"

Vážený pane Sobole níže Vám zasílám moji omluvu, pravděpodobně vašemu šéfovi. Tak prosím nelžete. Vážený pane místostarosto, děkuji za pozvánku na Vámi pořádanou předvolební akci. Vzhledem k tomu, že si nejsem vědom dohody mezi politickými subjekty v zastupitelstvu, že taková akce bude organizována pod záštitou zastupitelů města Rychvald, pokládám ji za politickou předvolební prezentaci uskupení TOP 09 a Vás osobně. Předvolební agitace vaší politické strany ať ji nazýváte jakkoli se účastnit nebudu, ale občanům jsem k dispozici i na telefonu 731414044. Absolon Jiří

Stačilo si přečíst plakát a bylo jasné,ze je to akce Topky....zcela jasné a zřejmé,ale jste dobří,ze jste to odhalili :-)...Bylo to fajn,žádný z kandidátů nebyl zvýhodněn, prostě "na ferovku", pro občany zážitek...ale místní cssd to nepotřebovala...může se radovat z vítězství...nebo ne? :-)